Czy chciałbyś, by prowadzony przez Ciebie projekt był idealnie realizowany? Jak wykorzystać swoją wiedzę, poznane metodyki oraz narzędzia wspomagające proces wytwarzania oprogramowania, by przybliżyć się do tego celu?

Blok ten poświęcony był procesowi wytwarzania oprogramowania oraz metodykom zwinnym. Staraliśmy się odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Na warsztatach wyjaśniliśmy, czym są metodyki zwinne oraz, co ważniejsze, kiedy je stosować. Powiedzieliśmy, jakie są ich wady i zalety oraz jak współpracować z klientem, by poznać jego niezwerbalizowane oczekiwania. Skupiliśmy się także na zastosowaniu metodyk zwinnych w rozwiązywaniu różnorodnych problemów, nie tylko programistycznych.

Prelegenci: Agata Nowak, Łukasz Januszek, Mateusz Juda, Marek Burzanowski, Krzysztof Jendrzyca, Mateusz Tarnaski, Kasjan Kotynia, Tomasz Walony, Bartłomiej Michalski, Paweł Nowak

Wykłady odbyły się 26 listopada 2014 r. na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego oraz 27 listopada 2014 r. na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Warsztaty odbyły się 13 grudnia 2014 r. w siedzibie firmy Future Processing.